За нас -. Кина CS MAGNET СД, ОГРАНИЧЕНА

за нас

Основана во 1999 година, CS MAGNET CO., Ограничена е специјализирана за проектирање, производство и извоз неодимиумски магнети и постојан магнетни собранија.
Имаат експертиза произведен и дизајниран магнетни производи за повеќе од 15 години, имаме стекнато голем деловни односи со компании од 17 земји во Северна Америка, Европа. и Азија, иако почнавме да задокеански маркетинг во 2013 година .И нашите производи се широко се користат во индустриите на електрониката, автомобилската индустрија, градежништвото, образованието, третман на вода, морска инженерство, преработка на храна, рударство и така натаму. Прво квалитет класата, професионални технологија и висок стандард на услуги, е нашата основа за обезбедување на соодветна магнетни решение, иновативен дизајн, како и исполнување на кориснички барања производ, уште повеќе, е нашата гаранција за да стане водечки производител и снабдувач во светот магнетни индустрија.

историја

2013: На одделот за задокеански маркетинг е основана.

2009: износот на продажба реализирани 15 милиони американски долари.

2007: Хардвер работилница е основана со цел да се произведуваат индустриски магнетен уред.

2006: Пластични работилница е основана со цел да се произведе канцеларија магнети.

2005: Произведен на NdFeB магнет од суровина и ново зголемување на капиталот од 600.000 американски долари.

1999: Фабрика е основана и пост процес за само NdFeB магнет.


Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

WhatsApp Online Chat !