магнетна филтер за третман на вода Магнети

Краток опис:

Висок интензитет магнетни филтрација е единствената опција на располагање за да се гарантира висока точност завршна обработка на операции алатка за сечење. Таа е широко се користат во производството и реновирање на голема брзина челик и волфрам карбид алати за сечење. Висок интензитет магнети обезбеди извонредни перформанси дури и со честички кои имаат само 20% магнетна пермеабилност. ПРЕДНОСТИ • Овозможува толеранции на <1 микрон • Овозможува производство на "огледало" заврши алатки • Може да се зголеми вредноста на алатки за 200% ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Висок интензитет магнетни филтрација е единствената опција на располагање за да се гарантира висока точност завршна обработка на операции алатка за сечење. Таа е широко се користат во производството и реновирање на голема брзина челик и волфрам карбид алати за сечење. Висок интензитет магнети обезбеди извонредни перформанси дури и со честички кои имаат само 20% магнетна пермеабилност.

  ПРЕДНОСТИ

  • Овозможува толеранции на <1 микрон

  • Овозможува производство на "огледало" заврши алатки

  • Може да се зголеми вредноста на алатки за 200%

  • Го намалува носат на мелење тркала

  • обезбедува јасни контакт мелење

  • Значително се протега течност живот

  магнетни-филтер-nrsm


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  WhatsApp Online Chat !