Магнетни Течни Капан

Краток опис:

  Магнетна течност стапици се дизајнирани за тешки, голем волумен течни и полу-течна линија flowsystems.They обезбеди магнетна заштита за течни линии и чистота обработка equipments.they preserveproduct со отстранување на мали contaminants.So како сепаратори се идеални за течни прочистување. Магнетни барови содржат висок интензитет ретки земјата neodymium железо бор магнети се housedwithin на 304 нерѓосувачки челик vessel.Magnetic конфигурација обезбедува максимална изложеност ofcontamination на ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  rr

   

  Магнетна течност стапици се дизајнирани за тешки, голем волумен течни и полу-течна линија flowsystems.They обезбеди магнетен

  заштита за течни линии и чистота обработка equipments.they preserveproduct со отстранување на мали contaminants.So како

  сепаратори се идеални за течни прочистување.

  Магнетни барови содржат висок интензитет ретки земјата neodymium железо бор магнети се housedwithin на 304 нерѓосувачки челик

  vessel.Magnetic конфигурација обезбедува максимална ofcontamination изложеност на висок интензитет цевки без попречување на

  течност проток.

  Со својот прирабница или брзо стегач за ослободување дизајн врвот пристап, стапицата е лесно да се биде cleaned.Simply removethe врвот, подигнете го магнетот

  кафез, исчистете ги и инсталирај го.

  Доколку е потребно, ние исто така може да се произведе со контролирана температура модел има меѓуслојни која може да биде filledwith топла вода или масло, кое

  задржи материјал топло доволно кога течноста помине низ течноста стапица.

  дел број A (mm) B (mm) C (mm) D (mm) Број на прачки Тежина (кг)
  CS-MFT-150/25 300 150 150 32 5 12
  CS-MFT-150/32 300 150 150 38 5 13
  CS-MFT-150/40 300 150 150 45 5 14
  CS-MFT-150/50 300 150 150 57 5 15
  CS-MFT-150/65 300 150 150 76 5 18
  CS-MFT-200/50 350 200 200 57 7 20
  CS-MFT-200/65 350 200 200 76 7 22
  CS-MFT-200/80 350 200 200 89 7 24
  CS-MFT-200/100 350 200 200 108 7 26
  CS-MFT-250/80 400 250 250 89 7 30
  CS-MFT-250/100 400 250 250 108 7 33
  CS-MFT-250/125 400 250 250 138 7 36
  CS-MFT-250/150 400 250 250 159 7 39
  CS-MFT-300/125 450 300 300 138 9 45
  CS-MFT-300/150 450 300 300 159 9 48
  CS-MFT-300/200 450 300 300 219 9 55 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

  WhatsApp Online Chat !