Магнетни заковаме Плоча за Готови бетонски Магнет

Краток опис:

Магнетни заковаме плоча се користи за да се утврди однапред излеани сидра на кофражни. магнетни заковаме плоча на е фиксна на кофражни првиот потоа на однапред излеани сидра ќе биде прицврстена на заковаме па однапред излеани сидра ќе остане на својата позиција во текот на кастинг. Со вграден магнети, магнетна заковаме плоча може да се дефинира на метални кофражни само од страна на магнетската моќ, нема потреба од ноктите. Ние се обезбеди и пластични и метални заковаме плочи, темата е компатибилен со двата Rd и М конец. Нашиот стандарден ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Магнетни заковаме плоча се користи за да се утврди однапред излеани сидра на кофражни.

  магнетни заковаме плоча е фиксирана на кофражни првиот потоа на однапред излеани сидро

  ќе биде прицврстена на заковаме па однапред излеани сидра ќе остане на својата позиција во текот на кастинг.

  Со вграден во магнети, магнетни заковаме плоча може да се дефинира на метална оплата

  само со магнетна моќ, нема потреба од ноктите.

  Ние се обезбеди и пластични и метални заковаме плочи, темата е компатибилен со двата Rd и М конец.

  Нашите стандардни спецификации како следните:

  Дел број е CS-PCM-70, лепило сила е 70KGS.

  Ве молиме контактирајте со нас што нишка што ви треба.

  1234

   

  Технички податоци

   Опис  Димензии (mm)
   H  D1
   Rd / M12  23  69
    Rd / M14  23  69
    Rd / M16  23  69
    Rd / M18  23  69
    Rd / M20  23  69
    Rd / M24  23  69
    Rd / M30  23  69
    Rd / M36  23  69
    Rd / M42  23  69
    Rd / M52  23  69
   Materal: челик со магнети • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

  WhatsApp Online Chat !