Мемо Магнет

Краток опис:

  Memo magnet is a kind of magnetic accessories which mainly used in office to hold charts, maps, forms, memos, notes and other files. Just because of this it also called office magnet. We can supply the memo magnet of high quality. Standard Sizes High Quality Memo Magnet Part Number D1(mm) D2(mm) H(mm) Weight(G) Pull Force(N) CS-MM-10 10 7 8 8 10 CS-MM-22 22 19 9 20 70 CS-MM-25 25 22 9 30 140 CS-MM-30 30 27 9 40 220


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Memo-магнетиqwvb

   

  Мемо магнет е еден вид на магнетна додатоци кои, главно, се користи во канцеларија за да се одржи графикони, мапи, форми,

  меморандуми, белешки и други датотеки. Само поради тоа, исто така, се нарекува канцеларија магнет.

  Ние можеме да снабдување на Меморандумот магнет со висок квалитет.

  Стандардни димензии Висококвалитетен Мемо Магнет

  дел број D1 (mm) D2 (mm) H (mm) Тежина (G) Повлече сила (N)
  CS-ММ-10 10 7 8 8 10
  CS-ММ-22 22 19 9 20 70
  CS-ММ-25 25 22 9 30 140
  CS-ММ-30 30 27 9 40 220 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  WhatsApp Online Chat !