NdFeB Пот магнети со Дупчица

Краток опис:

Part No. D(mm) d(mm) H1(mm) H(mm) h(mm) M Weight(g) Full Force(Kg) CS-HF-10 10 6 34.5 12.5 5 3 5 1.5 CS-HF-12 12 6 34.5 12.5 5 3 7 2 CS-HF-14 14 6.5 35 12.5 4.5 4 10 5 CS-HF-16 16 6.5 36 13.5 5.2 4 13 8 CS-HF-18 18 6.5 36.3 13.8 6 4 16 10 CS-HF-20 20 6.5 36.3 13.8 6 4 18 12 CS-HF-22 22 6.5 38.7 16.2 7 4 24 18 CS-HF-25 25 7.5 43.7 16.2 7 5 32 22 CS-HF-28 28 7.5 43.2 15.7 6.5 5 36 25 CS-HF-30 30 7.5 44 16.6 6.5 5 40 29 CS-HF-32 32 10 48.3 17 6.8 6 54 34 CS-HF-34 34...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Дел број D (mm) d (mm) H1 (mm) H (mm) H (mm) M Тежина( g) Полна сила ( кг)
  CS-HF-10 10 6 34,5 12,5 5 3 5 1.5
  CS-HF-12 12 6 34,5 12,5 5 3 7 2
  CS-HF-14 14 6.5 35 12,5 4.5 4 10 5
  CS-HF-16 16 6.5 36 13,5 5.2 4 13 8
  CS-HF-18 18 6.5 36,3 13,8 6 4 16 10
  CS-HF-20 20 6.5 36,3 13,8 6 4 18 12
  CS-HF-22 22 6.5 38,7 16,2 7 4 24 18
  CS-HF-25 25 7.5 43,7 16,2 7 5 32 22
  CS-HF-28 28 7.5 43,2 15,7 6.5 5 36 25
  CS-HF-30 30 7.5 44 16.6 6.5 5 40 29
  CS-HF-32 32 10 48,3 17 6.8 6 54 34
  CS-HF-34 34 10 48,8 17,5 7.3 6 60 37
  CS-HF-36 36 10 49 17,8 7 6 67 40
  CS-HF-38 38 10 49,5 18,3 7.5 6 77 45
  CS-HF-40 40 10 50 18,8 8 6 87 50
  CS-HF-42 42 10 50 18,8 8 6 95 68
  CS-HF-45 45 12 56,5 19,6 8.7 8 123 75
  CS-HF-48 48 12 60 22,8 9.6 8 150 80
  CS-HF-50 50 12 62,5 25,5 10,7 8 173 90
  CS-HF-55 55 12 66,2 29,2 12 8 230 100
  CS-HF-60 60 12 69 32,2 14 8 305 120
  CS-HF-65 65 12 69 32,2 15 10 378 135
  CS-HF-70 70 17 83 34,2 17 10 530 150
  CS-HF-75 75 17 84 35 18 10 625 175
  CS-HF-80 80 17 85 36,2 19 10 740 200
 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

  WhatsApp Online Chat !